23.3. Anthology (Sk) + Venomous Raider (CZ, Břeclav), od 21:00, vstupné 100 kč

Více informací najdete zde:

Anthology po prvýkrát v Břeclave!

https://www.facebook.com/AnthologySkOfficial/

https://www.youtube.com/watch?v=TKx26wjJvXg 


Support - břeclavská kapela Venomous Raider!
https://www.facebook.com/venomousraider/

 

28.3. The Russian Job - Švéd v Žigulíku, od 19:00 hod, vstupné dobrovolné

O filmu:
Automobilka Lada v Toljatti měla v sedmdesátých letech západnímu světu ukázat zázrak sovětské prosperity. Byla dokonalou utopií, o které se nikdo neodvážil pochybovat. O více jak čtyřicet let později prodělává miliardy rublů ročně a pomalu se rozpadá. A nikdo se jí neodváží dotknout.

Švédský krizový manažer má v upadající továrně předvést zázrak kapitalistického obchodního modelu. Bo Inge Andersson, bývalý voják, který už jednu ruskou automobilku vzkřísil, přichází do Toljatti s malým týmem a velkým cílem. Stát se prvním cizincem, který společnost dovede k zisku. A nikdo se mu neodváží vzdorovat. Zatím. 

S prvními kroky k záchraně se odhaluje podstata světa kolem. Sovětský sen v nadživotní velikosti za sebou zanechal jen opuštěná letní střediska a provinční vojenské přehlídky. Velké plány pro obyvatele Toljatti nic neznamenají. Co udělají, až jim někdo začne obracet svět vzhůru nohama?

Švéd v Žigulíku je příběh o velkých plánech a ještě větší absurditě. 

Nejen pro milovníky žigula :-)

 

29.3. Kyrgyzstán - v zemi nomádů a Nebeských hor, od 18:00hod, přednáší Michal Štěpánek, www.stepynacestach.cz, www.fb.com/stepynacestach, vstupné dobrovolné

Kyrgyzstán je země mnoha tváří. Je to pestrobarevná a rozmanitá mozaika, která se mění doslova každou chvíli před očima. Rozsáhlé stepi a polopouště kontrastují s jezery a hlavně všudypřítomnými horami. Znatelně se změnily tváře lidí, které dávají najevo, že hranice Evropy jsou kdesi v nedohlednu. Jiné je i chování, způsob myšlení, jazyk, tradice a náboženství. Proputujeme spolu část Kyrgyzského a Kungejského Alatau, navštívíme dvě největší jezera v zemi a cestu zakončíme v hlavním městě, kde nasajeme atmosféru, vůně a chutě v rušném bazaru… Přijďte si poslechnout povídání o této zajímavé středoasijské zemi, ve které na sebe zajímavé situace a zážitky nenechají dlouho čekat.

Michal Štěpánek

 

30.3. DroWe & Skill, vstupné dobrovolné, start 20:00 hod.

Home easter vibes, cool place Cyklosféra

Chillz, beats, breaks, bass and love

► droWe

https://soundcloud.com/drowe
https://www.mixcloud.com/droWe
https://www.youtube.com/user/droWedroWe/videos?shelf_id=0&view_as=subscriber&sort=dd&view=0

► Skill

https://soundcloud.com/skill-2
https://www.mixcloud.com/skill_it/

 

31.3. Swing pod Parou (DJ Fish), vstupné dobrovolné, start: 22:00 hod.

Velikonoční "Bílá sobota" na Cyklosféře ve znamení electroswingu v podání DJ Fish! To je Swing pod Parou!

 

10.4. Írán - dvě tváře Persieod 18:00hod, přednáší Michal Štěpánek, www.stepynacestach.cz, www.fb.com/stepynacestach, vstupné dobrovolné

 

„Írán- kontroverzní země s přísným islámským režimem nemá ve světě nálepku destinace, do které by se lidé zrovna hrnuli. A upřímně? Je to škoda…Zažil jsem ruch hlavní metropole, pokusil se vyškrábat na nejvyšší kopec v zemi, podíval se k moři, přespal v poušti, poznával města a jejich památky, navštěvoval čajovny, ochutnával, potkával spousty zvědavých lidí, ale hlavně vnímal a nasával atmosféru Blízkého východu. A co jsem za tu dobu zjistil? Že tahle země je tak trochu jiná než nám ji předkládá okolní svět. A víte co? Však si o ni přijďte něco poslechnout a udělejte si svůj vlastní obrázek“…

Michal Štěpánek

www.stepynacestach.cz

 

17.4. Bufo Alvarius - The Underground Secret,  od 19:00 hod, vstupné dobrovolné

https://www.facebook.com/events/1942259016090122/ 

O filmu:

Radikální svědectví o nejsilnějším známém přírodním psychedeliku, tryptaminu 5-MeO-DMT a žábě Bufo Alvarius ze sonorské pouště. Film je koncipován jako strhující audio-vizuální dobrodružství, které umocňují originální zážitkové animace inspirované touto mimořádnou látkou. Fascinující výpovědi skupiny psychonautů, kteří se za zkušeností s Bufo Alvarius vydali na cestu do Jižní Ameriky, dokreslují osobní příběhy nestora transpersonální psychologie Stanislava Grofa a novodobého šamana Octavio Rettiga, který ceremoniální kontakt s uvedenou substancí zprostředkoval tisícům dobrovolníků z celého světa. Mnohým změnila život. Původní záměr tvůrců natočit dokumentární reportáž vygradoval do intenzivní filmové meditace o povaze vědomí a bytí.