Březen 

2.3. Český Banát, japonský Zen a návrat (nejen) k přírodě,  od 20:00 hod., vstupné dobrovolné, přednáší Ondřej Landa

O alternativním životě v Rumunsku a v Japonsku, o přínosech a úzkalích soběstačnosti a o tom, jak umění samoty a samostatnosti souvisí s ekologií a s meditační praxí.


Ondřej Landa žije v malé pastýřské salaši v české vesnici v jižním Rumunsku, kde se věnuje převážně soběstačnosti, umění a zenové meditaci. Na VŠ studoval antropologii, pohybové divadlo a environmentalistiku, aby však po několika letech akademický svět opustil a přistoupil
k praktickému sebe-vzdělávání v oblasti přírody, náboženství a lidské kultury. Žil s domorodými Maory na Novém Zélandu, v budhistických klášterech v Japonsku a Indočíně a v tradiční islámské komunitě na malajském venkově. Studoval také hinduismus v Indii, pravoslavné křesťanství ve východní Evropě a nakonec i kořeny české kultury v rumunském Banátu. Jako ekofarmář žil v Japonsku a v roce 2014 přešel s koněm 400 km vyšších Karpat i s manželkou a ročním miminkem. 

Více informací na youtubovém kanále Ondřeje Landy nebo na

www.duokerlek.com

 

17.3.  Rocky Mountain Oysters a Jan Fic na Cyklosféře, od 20:30 hod., vstupné dobrovolné + St. Patrick day's

Přijď si poslechnout Rocky Mountain Oysters a Jana Fice na Cyklosféru 17.3.2018 ve 20:00. Jestliže jsou Tvým gustem neotřelé hudební styly a špécie, potom přijít ne že můžeš, ale musíš! Nebudeš litovat! Můžeš se nechat vtáhnout do příběhů dob minulých, současných i budoucích v barvách krvavě rudých a purpurových a zároveň se ponořit do mlhy ne nepodobné té, která byla k vidění jak ve starých opiových doupatech, kde bloudící duše hledaly ztracený ráj, tak i u mudrců pálících drahá vonná kadidla a určujících směr Tvé pouti. To vše můžeš mít za cenu jakou sám určíš...

https://www.facebook.com/jan.fic1
http://bandzone.cz/janfic
https://www.facebook.com/Rocky-Mountain-Oysters-360564727432621/
http://www.rockymountainoysters.cz/

 

23.3. Anthology (Sk) + Venomous Raider (CZ, Břeclav), od 21:00, vstupné 100 kč

Víc i nfo najdete zde:

Anthology po prvýkrát v Břeclave!
https://www.facebook.com/AnthologySkOfficial/

https://www.youtube.com/watch?v=TKx26wjJvXg 


Support - břeclavská kapela Venomous Raider!
https://www.facebook.com/venomousraider/

 

28.3. The Russian Job - Švéd v Žigulíku, od 19:00 hod, vstupné dobrovolné

O filmu:
Automobilka Lada v Toljatti měla v sedmdesátých letech západnímu světu ukázat zázrak sovětské prosperity. Byla dokonalou utopií, o které se nikdo neodvážil pochybovat. O více jak čtyřicet let později prodělává miliardy rublů ročně a pomalu se rozpadá. A nikdo se jí neodváží dotknout.

Švédský krizový manažer má v upadající továrně předvést zázrak kapitalistického obchodního modelu. Bo Inge Andersson, bývalý voják, který už jednu ruskou automobilku vzkřísil, přichází do Toljatti s malým týmem a velkým cílem. Stát se prvním cizincem, který společnost dovede k zisku. A nikdo se mu neodváží vzdorovat. Zatím. 

S prvními kroky k záchraně se odhaluje podstata světa kolem. Sovětský sen v nadživotní velikosti za sebou zanechal jen opuštěná letní střediska a provinční vojenské přehlídky. Velké plány pro obyvatele Toljatti nic neznamenají. Co udělají, až jim někdo začne obracet svět vzhůru nohama?

Švéd v Žigulíku je příběh o velkých plánech a ještě větší absurditě. 

Nejen pro milovníky žigula :-)

 

29.3. Kyrgyzstán - v zemi nomádů a Nebeských hor, od 18:00hod, přednáší Michal Štěpánek, fb: @stepynacestach, vstupné dobrovolné

Kyrgyzstán je země mnoha tváří. Je to pestrobarevná a rozmanitá mozaika, která se mění doslova každou chvíli před očima. Rozsáhlé stepi a polopouště kontrastují s jezery a hlavně všudypřítomnými horami. Znatelně se změnily tváře lidí, které dávají najevo, že hranice Evropy jsou kdesi v nedohlednu. Jiné je i chování, způsob myšlení, jazyk, tradice a náboženství. Proputujeme spolu část Kyrgyzského a Kungejského Alatau, navštívíme dvě největší jezera v zemi a cestu zakončíme v hlavním městě, kde nasajeme atmosféru, vůně a chutě v rušném bazaru… Přijďte si poslechnout povídání o této zajímavé středoasijské zemi, ve které na sebe zajímavé situace a zážitky nenechají dlouho čekat.

Michal Štěpánek